‘Nog voldoende toekomst voor particuliere ondernemer langs de snelweg’

De jaarlijkse veiling van tankstations langs de snelweg leverde dit jaar zeven nieuwe huurders op. Een van de vaste aanwezigen in de zaal was Gabriëlle Pielage van de Vereniging Particuliere Rijksweg­vergunningen van Tankstations (VPR). Hoe kijkt zij terug op het miljoenenbal? En hoe pakte de veiling uit voor de particuliere vergunninghouders?

De lijst was lang. Maar liefst 29 locaties gingen onder de hamer tijdens de veiling. Zeven daarvan krijgen vanaf januari 2021 een nieuwe huurder. “De invloed van corona op de biedingen was naar mijn mening nauwelijks merkbaar. De bedragen lagen volgens mij niet veel lager dan voorgaande jaren”. Ook voor een aantal leden van de VPR was het een spannende dag. “Van mijn leden stonden er in totaal vijf op de lijst. Je weet van tevoren nooit precies hoe het gaat aflopen. Als huurder wil je uiteraard graag je concessie behouden voor een periode van nog eens 15 jaar. Maar voor hetzelfde geld verlies je je huurrecht. Kortom, er stond nogal wat op het spel.”

Het was een hele lange zit, maar aan het einde van de dag keek Pielage toch terug op een succesvolle dag. “Een van onze vijf leden is zijn concessie kwijtgeraakt. Je weet van tevoren natuurlijk niet welke bedragen geboden gaan worden, wat de grote maatschappijen precies willen neertellen en of er genoeg geïnteresseerden zijn. Voor onze leden is het uiteraard een dubbel gevoel. Het kan immers betekenen dat ze hun onderneming kwijtraken en veel van onze leden exploiteren slechts één tankstation. Dan kun je zomaar met lege handen komen te staan. Uiteindelijk kunnen we dus toch wel tevreden zijn met dit resultaat.”

Behouden

Ook VPR-voorzitter Karin Kok van BP Kok, langs de A4 Hoofddorp, slaagde erin haar locatie te behouden. “Dit tankstation ligt op een zeer gunstige en drukke plek bij het brugrestaurant. Het is voor dit familiebedrijf hun enige locatie en het gaat al flink wat generaties terug. Ook voor Karin Kok was het dus een spannende dag. Maar het is uiteindelijk goed verlopen.”

Volgens Pielage is er nog voldoende toekomstperspectief voor de particuliere ondernemer langs de snelweg. “Er valt nog steeds een goede boterham te verdienen en er wordt ook door onze leden flink geïnvesteerd in alternatieve brandstoffen, snelladers en in de shop. Maar uiteindelijk is het met dit soort veilingen toch een beetje een gok. Als een grote maatschappij zijn zinnen op een locatie heeft gezet, dan is het maar de vraag of je zo’n concessie voor nog eens vijftien jaar in de wacht kunt slepen met je eigen bod.”

Bij twee tankstations die voor de eerste keer geveild werden, ging een nieuwe partij met de huurrechten aan de haal. De locatie op verzorgingsplaats Hoezaar langs de A58 ging over van Shell naar OK Oliecentrale voor een bedrag van 3 miljoen euro. Locatie Velder, een VPR-lid langs de A2 bij Liempde, ging naar EG Retail voor iets meer dan 12 miljoen euro.

Wisselingen in tweede ronde

In de tweede ronde waren er vijf wijzigingen. Shell NL wist de locatie op verzorgingsplaats Lepelaar, langs de A6 bij Lelystad, voor een bedrag van 6,1 miljoen in de wacht te slepen ten koste van Total. De huurrechten van locatie Meiberg langs de A2 bij Weert, zijn komende 15 jaar in handen van Vissers Energy Group, die 6,1 miljoen euro neertelde voor de locatie. Op dit moment staat er nog BP op de luifel.

Het tankstation op verzorgingsplaats Wildinghe langs de A7 gaat over van Varo Energy (Argos) naar Shell NL voor 1,8 miljoen euro. Locatie Zwartewater bij Venlo langs de A67 is nog in handen van OHN / Enviem en zal worden overgenomen door De Haan Tankstations voor 3,5 miljoen euro. Locatie ’t Strand, langs de N31, wisselt ook van huurder. De kleuren van OK worden verruild voor die van Tamoil.

Lees ook:

Auteur: Remco Nieuwenbroek

Remco Nieuwenbroek is de vaste journalist voor vakblad TankPro en hoofdredacteur van het TankPro Magazine.

‘Nog voldoende toekomst voor particuliere ondernemer langs de snelweg’ | MobilityEnergy.com

‘Nog voldoende toekomst voor particuliere ondernemer langs de snelweg’

De jaarlijkse veiling van tankstations langs de snelweg leverde dit jaar zeven nieuwe huurders op. Een van de vaste aanwezigen in de zaal was Gabriëlle Pielage van de Vereniging Particuliere Rijksweg­vergunningen van Tankstations (VPR). Hoe kijkt zij terug op het miljoenenbal? En hoe pakte de veiling uit voor de particuliere vergunninghouders?

De lijst was lang. Maar liefst 29 locaties gingen onder de hamer tijdens de veiling. Zeven daarvan krijgen vanaf januari 2021 een nieuwe huurder. “De invloed van corona op de biedingen was naar mijn mening nauwelijks merkbaar. De bedragen lagen volgens mij niet veel lager dan voorgaande jaren”. Ook voor een aantal leden van de VPR was het een spannende dag. “Van mijn leden stonden er in totaal vijf op de lijst. Je weet van tevoren nooit precies hoe het gaat aflopen. Als huurder wil je uiteraard graag je concessie behouden voor een periode van nog eens 15 jaar. Maar voor hetzelfde geld verlies je je huurrecht. Kortom, er stond nogal wat op het spel.”

Het was een hele lange zit, maar aan het einde van de dag keek Pielage toch terug op een succesvolle dag. “Een van onze vijf leden is zijn concessie kwijtgeraakt. Je weet van tevoren natuurlijk niet welke bedragen geboden gaan worden, wat de grote maatschappijen precies willen neertellen en of er genoeg geïnteresseerden zijn. Voor onze leden is het uiteraard een dubbel gevoel. Het kan immers betekenen dat ze hun onderneming kwijtraken en veel van onze leden exploiteren slechts één tankstation. Dan kun je zomaar met lege handen komen te staan. Uiteindelijk kunnen we dus toch wel tevreden zijn met dit resultaat.”

Behouden

Ook VPR-voorzitter Karin Kok van BP Kok, langs de A4 Hoofddorp, slaagde erin haar locatie te behouden. “Dit tankstation ligt op een zeer gunstige en drukke plek bij het brugrestaurant. Het is voor dit familiebedrijf hun enige locatie en het gaat al flink wat generaties terug. Ook voor Karin Kok was het dus een spannende dag. Maar het is uiteindelijk goed verlopen.”

Volgens Pielage is er nog voldoende toekomstperspectief voor de particuliere ondernemer langs de snelweg. “Er valt nog steeds een goede boterham te verdienen en er wordt ook door onze leden flink geïnvesteerd in alternatieve brandstoffen, snelladers en in de shop. Maar uiteindelijk is het met dit soort veilingen toch een beetje een gok. Als een grote maatschappij zijn zinnen op een locatie heeft gezet, dan is het maar de vraag of je zo’n concessie voor nog eens vijftien jaar in de wacht kunt slepen met je eigen bod.”

Bij twee tankstations die voor de eerste keer geveild werden, ging een nieuwe partij met de huurrechten aan de haal. De locatie op verzorgingsplaats Hoezaar langs de A58 ging over van Shell naar OK Oliecentrale voor een bedrag van 3 miljoen euro. Locatie Velder, een VPR-lid langs de A2 bij Liempde, ging naar EG Retail voor iets meer dan 12 miljoen euro.

Wisselingen in tweede ronde

In de tweede ronde waren er vijf wijzigingen. Shell NL wist de locatie op verzorgingsplaats Lepelaar, langs de A6 bij Lelystad, voor een bedrag van 6,1 miljoen in de wacht te slepen ten koste van Total. De huurrechten van locatie Meiberg langs de A2 bij Weert, zijn komende 15 jaar in handen van Vissers Energy Group, die 6,1 miljoen euro neertelde voor de locatie. Op dit moment staat er nog BP op de luifel.

Het tankstation op verzorgingsplaats Wildinghe langs de A7 gaat over van Varo Energy (Argos) naar Shell NL voor 1,8 miljoen euro. Locatie Zwartewater bij Venlo langs de A67 is nog in handen van OHN / Enviem en zal worden overgenomen door De Haan Tankstations voor 3,5 miljoen euro. Locatie ’t Strand, langs de N31, wisselt ook van huurder. De kleuren van OK worden verruild voor die van Tamoil.

Lees ook:

Auteur: Remco Nieuwenbroek

Remco Nieuwenbroek is de vaste journalist voor vakblad TankPro en hoofdredacteur van het TankPro Magazine.