'duurzame toekomst'

Belangenvereniging Tankstations (Beta) gaat verder als Drive, Charlot van Tol volgt Ewout Klok op

Beta, de grootste belangenvereniging voor zelfstandige tankstationondernemers, is opgehouden te bestaan en gaat verder als Drive. Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. Drive is met in ruim 1300 aangesloten locaties veruit de grootste belangenorganisatie voor energiestations in Nederland.
Oud-Beta-voorzitter Ewout Klok (l.) en Charlot van Tol, de nieuwe voorzitter van Drive, de brancheorganisatie van energiestations, tijdens de oprichtingsvergadering van Drive in Oranjerie Hydepark in Doorn. Foto: Arnaud Roelofsz, 2024

Beta, de grootste belangenvereniging voor zelfstandige tankstationondernemers, is opgehouden te bestaan en gaat verder als Drive. Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. Drive is met ruim 1300 aangesloten locaties veruit de grootste belangenorganisatie voor energiestations in Nederland.

Dit werd woensdagmiddag bekend gemaakt op landgoed Oranjerie Hydepark in Doorn tijdens de algemene ledenvergadering van de belangenorganisatie. “De naam Beta, een afkorting van Belangenvereniging Tankstations, dekt de naam van de branche die we met z’n allen vertegenwoordigen op dit moment niet meer”, zei aftredend voorzitter Ewout Klok. “De tankstations zijn vandaag de dag zoveel méér. We zijn energiestations, servicestations waar van alles gebeurt op het gebied van de energietransitie waarin we met z’n allen een leidende rol in vervullen. Fossiele brandstoffen hebben we uiteraard nog steeds, maar nu steeds vaker ook groene, meer duurzame brandstoffen, laadpalen en waterstof. Daarbij bieden de bemande servicestations vandaag de dag de meest mooie horecaconcepten om ook de consument zélf onderweg van nieuwe energie te voorzien. De naam Beta dekt deze transitie, deze verandering niet meer. Daarom is besloten verder te gaan als Drive, wat staat voor De Retailinfrastructuur Vol Energie. Want dat gaan we als branche doen: vol energie vooruit!”, aldus Klok.

Nieuwe voorzitter

Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter van de belangenorganisatie. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. “In een tijd van grote veranderingen door de energietransitie worden we als mkb-ondernemers gedwongen na te denken over de toekomst van onze locaties. En die toekomst is er sneller dan je zou denken, vandaar dat we deze belangrijke stap nemen”, zo zei de kersverse Drive-voorzitter Van Tol. “De branche heeft te maken met vele uitdagingen. Vergaande clustering van bedrijven, een grotere retailfunctie, laadpleinen, waterstof, nieuwe (lokale) samenwerkingen, einde van tabaksverkoop, meer biobrandstoffen en nieuwe energiedragers als waterstof. Er komen nieuwe marktpartijen en nieuwe regelgeving. Dat vraagt om expertise, visie en advies aan ondernemers. Als Drive, als hét netwerk van energiestations dat wordt geleid en gedragen door zeer gedreven ondernemers met kennis en expertise, geven wij samen vorm aan een duurzame toekomst.”

Klimaatambities

Drive wil actief de samenwerking aangaan met stakeholders in de energietransitie. Met, zoals de organisatie het noemt, ondernemerschap, daadkracht en creativiteit, wil Drive bijdragen aan de klimaatambities van nu en de toekomst. Van Tol: “Voor de leden van Drive blijven we herkenbaar. Zo zullen we leerplatform Power Up! blijven aanbieden en zijn we direct beschikbaar voor juridisch advies. En ook in de toekomst zullen we een duidelijke en goede cao voor de collega’s op het energiestation afspreken. Niet in de laatste plaats zal Drive richting blijven geven aan de belangrijkste thema’s binnen onze branche. Zo zullen we als één van de eerste speerpunten ons richten op het beter faciliteren van transitiebrandstoffen als HVO100. Dit maakt de route naar verduurzaming op korte termijn een stuk realistischer, voor zowel onze leden als de klant. Dat is onze drive!”

Nieuw bestuur

Gelijk met het aantreden van Charlot van Tol als de nieuwe voorzitter van Drive, is er ook een nieuw bestuur benoemd. Dit bestaat naast Van Tol uit Martin van Eijk, Willemjan van Golstein Brouwers, Joan Gunsch en Matthijs Jongeneel. Van Eijck is tankstationondernemer van bp Waarder, Van Golstein Brouwers directeur van VGB Tankstation Beheer, Joan Gunsch CEO van De Haan Tankstations en Matthijs Jongeneel is eveneens tankstationondernemer in het westland. Michel Iesberts zal fungeren als penningmeester.

Weemoed en trots

Ewout Klok, die veertien jaar lang voorzitter van Beta was en 23 jaar bestuurslid, zei ‘met weemoed, maar ook heel trots’ afscheid te nemen. “Het is geweldig wat we met deze organisatie de afgelopen jaren allemaal hebben bereikt. Den Haag weet wie we zijn en er wordt naar ons geluisterd. Niet altijd, maar wel steeds meer. Deze nieuwe stap, deze organisatie Drive voelt heel goed. Het is nu echter tijd voor iets nieuws en ik ben ervan overtuigd dat Charlot (Van Tol, red.) het heel goed gaat doen.” Klok volgt Aalt den Herder op als bestuurslid van de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders (NVP).

Lees ook:

Auteur: Paul Blonk

Belangenvereniging Tankstations (Beta) gaat verder als Drive, Charlot van Tol volgt Ewout Klok op | MobilityEnergy.com
'duurzame toekomst'

Belangenvereniging Tankstations (Beta) gaat verder als Drive, Charlot van Tol volgt Ewout Klok op

Beta, de grootste belangenvereniging voor zelfstandige tankstationondernemers, is opgehouden te bestaan en gaat verder als Drive. Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. Drive is met in ruim 1300 aangesloten locaties veruit de grootste belangenorganisatie voor energiestations in Nederland.
Oud-Beta-voorzitter Ewout Klok (l.) en Charlot van Tol, de nieuwe voorzitter van Drive, de brancheorganisatie van energiestations, tijdens de oprichtingsvergadering van Drive in Oranjerie Hydepark in Doorn. Foto: Arnaud Roelofsz, 2024

Beta, de grootste belangenvereniging voor zelfstandige tankstationondernemers, is opgehouden te bestaan en gaat verder als Drive. Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. Drive is met ruim 1300 aangesloten locaties veruit de grootste belangenorganisatie voor energiestations in Nederland.

Dit werd woensdagmiddag bekend gemaakt op landgoed Oranjerie Hydepark in Doorn tijdens de algemene ledenvergadering van de belangenorganisatie. “De naam Beta, een afkorting van Belangenvereniging Tankstations, dekt de naam van de branche die we met z’n allen vertegenwoordigen op dit moment niet meer”, zei aftredend voorzitter Ewout Klok. “De tankstations zijn vandaag de dag zoveel méér. We zijn energiestations, servicestations waar van alles gebeurt op het gebied van de energietransitie waarin we met z’n allen een leidende rol in vervullen. Fossiele brandstoffen hebben we uiteraard nog steeds, maar nu steeds vaker ook groene, meer duurzame brandstoffen, laadpalen en waterstof. Daarbij bieden de bemande servicestations vandaag de dag de meest mooie horecaconcepten om ook de consument zélf onderweg van nieuwe energie te voorzien. De naam Beta dekt deze transitie, deze verandering niet meer. Daarom is besloten verder te gaan als Drive, wat staat voor De Retailinfrastructuur Vol Energie. Want dat gaan we als branche doen: vol energie vooruit!”, aldus Klok.

Nieuwe voorzitter

Met de start van Drive is Ewout Klok afgetreden als voorzitter van de belangenorganisatie. Hij wordt opgevolgd door Charlot van Tol. “In een tijd van grote veranderingen door de energietransitie worden we als mkb-ondernemers gedwongen na te denken over de toekomst van onze locaties. En die toekomst is er sneller dan je zou denken, vandaar dat we deze belangrijke stap nemen”, zo zei de kersverse Drive-voorzitter Van Tol. “De branche heeft te maken met vele uitdagingen. Vergaande clustering van bedrijven, een grotere retailfunctie, laadpleinen, waterstof, nieuwe (lokale) samenwerkingen, einde van tabaksverkoop, meer biobrandstoffen en nieuwe energiedragers als waterstof. Er komen nieuwe marktpartijen en nieuwe regelgeving. Dat vraagt om expertise, visie en advies aan ondernemers. Als Drive, als hét netwerk van energiestations dat wordt geleid en gedragen door zeer gedreven ondernemers met kennis en expertise, geven wij samen vorm aan een duurzame toekomst.”

Klimaatambities

Drive wil actief de samenwerking aangaan met stakeholders in de energietransitie. Met, zoals de organisatie het noemt, ondernemerschap, daadkracht en creativiteit, wil Drive bijdragen aan de klimaatambities van nu en de toekomst. Van Tol: “Voor de leden van Drive blijven we herkenbaar. Zo zullen we leerplatform Power Up! blijven aanbieden en zijn we direct beschikbaar voor juridisch advies. En ook in de toekomst zullen we een duidelijke en goede cao voor de collega’s op het energiestation afspreken. Niet in de laatste plaats zal Drive richting blijven geven aan de belangrijkste thema’s binnen onze branche. Zo zullen we als één van de eerste speerpunten ons richten op het beter faciliteren van transitiebrandstoffen als HVO100. Dit maakt de route naar verduurzaming op korte termijn een stuk realistischer, voor zowel onze leden als de klant. Dat is onze drive!”

Nieuw bestuur

Gelijk met het aantreden van Charlot van Tol als de nieuwe voorzitter van Drive, is er ook een nieuw bestuur benoemd. Dit bestaat naast Van Tol uit Martin van Eijk, Willemjan van Golstein Brouwers, Joan Gunsch en Matthijs Jongeneel. Van Eijck is tankstationondernemer van bp Waarder, Van Golstein Brouwers directeur van VGB Tankstation Beheer, Joan Gunsch CEO van De Haan Tankstations en Matthijs Jongeneel is eveneens tankstationondernemer in het westland. Michel Iesberts zal fungeren als penningmeester.

Weemoed en trots

Ewout Klok, die veertien jaar lang voorzitter van Beta was en 23 jaar bestuurslid, zei ‘met weemoed, maar ook heel trots’ afscheid te nemen. “Het is geweldig wat we met deze organisatie de afgelopen jaren allemaal hebben bereikt. Den Haag weet wie we zijn en er wordt naar ons geluisterd. Niet altijd, maar wel steeds meer. Deze nieuwe stap, deze organisatie Drive voelt heel goed. Het is nu echter tijd voor iets nieuws en ik ben ervan overtuigd dat Charlot (Van Tol, red.) het heel goed gaat doen.” Klok volgt Aalt den Herder op als bestuurslid van de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders (NVP).

Lees ook:

Auteur: Paul Blonk