drie snellaadstations

Fastned gaat in Denemarken 24 laders van 400 kW realiseren: ‘Een mijlpaal’

Fastned gaat in Denemarken 24 laders van 400 kW realiseren: ‘Een mijlpaal’
Het Nederlandse Fastned maakt de stap naar Scandinavië en gaat voor het eerst snellaadlocaties realiseren in Denemarken. Foto: Fastned, 2023

Fastned gaat snellaadstations realiseren in Denemarken. Het land krijgt de komende maanden drie Fastned-laadlocaties met in totaal 24 laders van 400 kW. Denemarken wordt het zevende land in Europa waar het Nederlandse snellaadbedrijf met laadlocaties aanwezig is.

Het snellaadbedrijf heeft voor de bouw van de drie snellaadstations in de plaatsen Helsingør, Grevinge en Langeskov Syd een aanbesteding gewonnen van de Deense wegbeheerder Vejdirektoratet. Alle drie de stations komen volgens Fastned op wegen met veel verkeer. Twee zullen eind 2023 openen en één in de zomer van 2024. De toevoeging van Denemarken aan het netwerk van Fastned draagt bij aan de doelstelling van het bedrijf om in 2030 in Europa duizend locaties te hebben. Denemarken heeft het ambitieuze doel gesteld om tegen 2030 een miljoen elektrische voertuigen op de weg te hebben. Het land zag het aantal elektrische rijders tussen 2020 en juni 2023 vervijfvoudigen en investeert daarom in een snellaadinfrastructuur voor langeafstandsreizen op het Deense nationale wegennet.

In juni 2023 publiceerden de Deense wegbeheerders een aanbesteding voor negen nieuwe locaties voor snellaadstations. Fastned schreef zich in voor de drie locaties die het beste passen bij de strategie van het bedrijf. Deze week heeft Fastned contracten voor alle drie de locaties toegewezen gekregen.

Mijlpaal

“Het betreden van de Deense markt is een grote mijlpaal voor Fastned”, zegt CEO Michiel Langezaal van Fastned. “Het helpt om onze doelstelling te behalen om in 2030 duizend snellaadstations te hebben in heel Europa. We bouwen stations waar bestuurders de beste laadervaring krijgen en snel en betrouwbaar kunnen laden. Met deze aanpak gaan wij nu naar Denemarken, het zevende land in ons netwerk. Ons team werkt er hard aan om ons netwerk uit te breiden naar meer Europese landen, om steeds meer mensen te helpen de overstap te maken naar elektrisch rijden.”

400 kW

Op de drie te realiseren snellaadstations van Fastned in Denemarken komen in totaal 24 laders van 400 kW. Dit zijn momenteel de snelste laders in de markt. Helsingør heeft vier laders. Hier kunnen bestuurders laden voordat ze met de veerboot Helsingør-Helsingborg naar Zweden gaan. Het Grevinge-station zal ook vier laders hebben voor automobilisten die willen laden tussen Kopenhagen en Aarhus. De derde en grootste locatie, Langeskov Syd, zal in totaal zestien laders hebben.
Grevinge en Helsingør worden eind 2023 gebouwd. Langeskov Syd zal eind augustus 2024 in gebruik worden genomen.

Lees ook:

Auteur: Paul Blonk

Fastned gaat in Denemarken 24 laders van 400 kW realiseren: ‘Een mijlpaal’ | MobilityEnergy.com
drie snellaadstations

Fastned gaat in Denemarken 24 laders van 400 kW realiseren: ‘Een mijlpaal’

Fastned gaat in Denemarken 24 laders van 400 kW realiseren: ‘Een mijlpaal’
Het Nederlandse Fastned maakt de stap naar Scandinavië en gaat voor het eerst snellaadlocaties realiseren in Denemarken. Foto: Fastned, 2023

Fastned gaat snellaadstations realiseren in Denemarken. Het land krijgt de komende maanden drie Fastned-laadlocaties met in totaal 24 laders van 400 kW. Denemarken wordt het zevende land in Europa waar het Nederlandse snellaadbedrijf met laadlocaties aanwezig is.

Het snellaadbedrijf heeft voor de bouw van de drie snellaadstations in de plaatsen Helsingør, Grevinge en Langeskov Syd een aanbesteding gewonnen van de Deense wegbeheerder Vejdirektoratet. Alle drie de stations komen volgens Fastned op wegen met veel verkeer. Twee zullen eind 2023 openen en één in de zomer van 2024. De toevoeging van Denemarken aan het netwerk van Fastned draagt bij aan de doelstelling van het bedrijf om in 2030 in Europa duizend locaties te hebben. Denemarken heeft het ambitieuze doel gesteld om tegen 2030 een miljoen elektrische voertuigen op de weg te hebben. Het land zag het aantal elektrische rijders tussen 2020 en juni 2023 vervijfvoudigen en investeert daarom in een snellaadinfrastructuur voor langeafstandsreizen op het Deense nationale wegennet.

In juni 2023 publiceerden de Deense wegbeheerders een aanbesteding voor negen nieuwe locaties voor snellaadstations. Fastned schreef zich in voor de drie locaties die het beste passen bij de strategie van het bedrijf. Deze week heeft Fastned contracten voor alle drie de locaties toegewezen gekregen.

Mijlpaal

“Het betreden van de Deense markt is een grote mijlpaal voor Fastned”, zegt CEO Michiel Langezaal van Fastned. “Het helpt om onze doelstelling te behalen om in 2030 duizend snellaadstations te hebben in heel Europa. We bouwen stations waar bestuurders de beste laadervaring krijgen en snel en betrouwbaar kunnen laden. Met deze aanpak gaan wij nu naar Denemarken, het zevende land in ons netwerk. Ons team werkt er hard aan om ons netwerk uit te breiden naar meer Europese landen, om steeds meer mensen te helpen de overstap te maken naar elektrisch rijden.”

400 kW

Op de drie te realiseren snellaadstations van Fastned in Denemarken komen in totaal 24 laders van 400 kW. Dit zijn momenteel de snelste laders in de markt. Helsingør heeft vier laders. Hier kunnen bestuurders laden voordat ze met de veerboot Helsingør-Helsingborg naar Zweden gaan. Het Grevinge-station zal ook vier laders hebben voor automobilisten die willen laden tussen Kopenhagen en Aarhus. De derde en grootste locatie, Langeskov Syd, zal in totaal zestien laders hebben.
Grevinge en Helsingør worden eind 2023 gebouwd. Langeskov Syd zal eind augustus 2024 in gebruik worden genomen.

Lees ook:

Auteur: Paul Blonk